Loading...
 Start Page
Βeach Volleyball: Στο φιλέ 27 ομάδες
Κλίκ για μεγέθυνση
Τετάρτη 28 Αύγ 2019

Με 15 ομάδες Ανδρών και 12 Γυναικών θα αρχίσουν το πρωί της Τετάρτης 28 Αυγούστου οι αγώνες στα ισάριθμα ταμπλό του Beach Volley στην εγκατάσταση «Artemis».

Από το Τουρνουά αποσύρθηκαν οι ομάδες από το Μαρόκο, την Τυνησία και την Λιβύη.

Στο ταμπλό των Ανδρών οι 15 ομάδες χωρίστηκαν σε τέσσερις ομίλους:  τρεις των τεσσάρων ομάδων και ένας με τρεις.

Στη Β΄φάση θα προκριθούν οι πρώτες τρεις ομάδες κάθε ομίλου και θα συγκροτήσουν ένα  ταμπλό των 12 από το οποίο στη συνέχεια με νοκ άουτ αγώνες θα αναδειχτεί το ζευγάρι του τελικού.

Από τον Α΄όμιλο προκρίνονται και οι τρεις ομάδες αλλά θα παίξουν μεταξύ τους για την τελική κατάταξη που θα επηρεάσει τη συγκρότηση του ταμπλό στην Β΄φάση.

Οι ομάδες και οι όμιλοι:

Α΄ΟΜΙΛΟΣ: Dimitrios NIOPAS / Theodoros PAPADIMITRIOU (Eλλάδα), Javier ΗUERTA PASTOR / Oscar JIMENEZ GUTIERREZ (Ισπανία), Pascal FERRY / Vincent FERRY (Μονακό).

Β΄ΟΜΙΛΟΣ: Olivier BARTHELEMY / Arnaud LOISEAU (Γαλλία), Hugo OLIVEIRA CAMPOS / Joao Nuno PINTO PEDROSA (Πορτογαλία), Armend BERISHA / Faton MOUSTAFA (Kόσοβο), Diego SUAREZ OSUNA / Gerard VERDU SANCHEZ (Ανδόρρα).

Γ' ΟΜΙΛΟΣ: Timothee PLATRE / Jeremy SILVESTRE (Γαλλία), Dimitrios ΑPOSTOLOU / Sotiris SIAPANIS (Κύπρος), Rafail Konstantinos BANIOTIS / Georgios TERZOGLOU (Ελλάδα), Aleksandar MAROJEVIC / Vuk MEDENICA (Μαυροβούνιο). 

Δ' ΟΜΙΛΟΣ: Dorde KLASNIC / Milos MILIC (Σερβία), Georgios CΗRYSOSTOMOU / Antonios LIOTATΙS (Κύπρος), Αdri ΑRAPI / Redi BAKIRI (Αλβανία), Kristian RISTESKI / Jovan SHAPE (Βόρεια Μακεδονία).

Oι αγώνες των Ανδρών θα αρχίσουν την Τετάρτη 28 Αυγούστου, στις 09:00.

Στο ταμπλό των γυναικών οι 12 ομάδες χωρίστηκαν σε 4 ομίλους των τεσσάρων . Θα προκριθούν οι δύο πρώτες και θα σχηματιστεί ταμπλό 8 ομάδων απ΄όπου θα αρχίσουν οι νοκ άουτ αγώνες.

Α΄ΟΜΙΛΟΣ: Vasiliki ARVANITI / Panagiota KARAGKOUNI (Ελλάδα), Clemence VIEIRA / Pia SZEWCZYK (Γαλλία), Valentina VRBANC / Sara RADANOVIC (Kροατία).

Β΄ΟΜΙΛΟΣ: Aline CHAMEREAU / Alexandra JUPITER / (Γαλλία), Katarina FABJAN K. / Klara KREGAR (Σλοβενία), Dhurate SYLEJMANI / Valmira RAMADANI (Κόσοβο).

Γ' ΟΜΙΛΟΣ: Κonstantina ΤSOPOULOU / Dimitra MANAVI (Eλλάδα), Erika ZEMPYLA / Zoi KONSTANTOPOULOU (Κύπρος), Tamara ΜΙLJEVIC / Marija ΜΙLJEVIC (Σερβία).

Δ΄ΟΜΙΛΟΣ: Vanessa Sofia DA COSTA PAQUETE / Beatriz SILVA PINHEIRO (Πορτογαλία), Manolina KONSTANTINOU / Mariotta AGGELOPOULOU (Kύπρος), Dhimitra ΚΟLE / Elsa DISHA (Αλβανία).

Oι αγώνες των γυναικών θα αρχίσουν την Τετάρτη 28 Αυγούστου, στις 10:40.

ΧΡΥΣΟΙ ΧΟΡΗΓΟΙ

ΕΠΙΣΗΜΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ

                     

  

ΧΟΡΗΓΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

      

ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ

          

© Copyright 2019 - 2020 Μεσογειακοί Παράκτιοι Αγώνες, Πάτρα 2019