Loading...
 Start Page
Βeach Volleyball Ανδρών: Τα  ζευγάρια των αποψινών προημιτελικών
Κλίκ για μεγέθυνση
Πέμπτη 29 Αύγ 2019

Μετά την ολοκλήρωση της Α΄φάσης του νοκ άουτ ταμπλό Ανδρών των 12 ομάδων προέκυψαν τα ζευγάρια των προημιτελικών που θα διεξαχθούν απόψε στην κεντρική εγκατάσταση «Αρτεμις».

Οι Πορτογάλοι Joao Nuro PINTO PEDROSA, Hugo OLIVEIRA CAMPOS νίκησαν τους Jovan SHAPE, Kristian RISTESKI από τη Βόρεια Μακεδονία με 2-0 (21-13, 21-12) και προκρίθηκαν στον προημιτελικό όπου θα αντιμετωπίσουν την δεύτερη ομάδα της Γαλλίας (Timothee PLATRE, Jeremy SILVESTRE) για μία θέση στα ημιτελικά της Παρασκευής.

Η δεύτερη ομάδα της Κύπρου (Δημήτρης ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ, Σωτήρης ΣΙΑΠΑΝΗΣ)  νίκησε 2-0 (21-13, 21-15) τους Pascal FERRY, Vincent FERRY από το Μονακό και στον προημιτελικό θα αντιμετωπίσουν τους Ισπανούς Javier HUERTA PASTOR, Oscar JIMENEZ GUTIERREZ. 

Στην ελληνοκυπριακή μονομαχία η δεύτερη ομάδα της Ελλάδας (Γιώργος ΤΕΡΖΟΓΛΟΥ,  Ραφαήλ-Κωνσταντίνος ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ) νίκησΕ εύκολα με 2-0 (21-08, 21-17) την πρώτη της Κύπρου (Γιώργος ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ, Αντώνης ΛΙΟΤΑΤΗΣ) και απόψε θα αντιμετωπίσουν τους Σέρβους Dorde KLASNIC, Milos MILIC.

Στον τελευταίο αγώνα της Α΄φάσης  η πρώτη ομάδα της Ελλάδας (Δημήτρης ΝΙΩΠΑΣ, Θεόδωρος ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ) κατάφερε να ξεπεράσουν τον τραυματισμό του ΝΙΩΠΑ και να νικήσει  με 2-0 (21-11, 21-16) τους Faton MUSTAFA, Armend BERISHA από το Κόσοβο.

Στον προημιτελικό απόψε οι πρωταθλητές Ελλάδας θα έχουν δύσκολο έργο απέναντι στην πρώτη ομάδα της Γαλλίας των Olivier BARTHELEMY, Arnaud LOISEAU.

Στην 9η θέση κατατάχθηκαν: Jovan SHAPE, Kristian RISTESKI (Βόρεια Μακεδονία), Pascal FERRY, Vincent FERRY (Μονακό), Γιώργος ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΥ, Αντώνης ΛΙΟΤΑΤΗΣ (Κύπρος Ι), Faton MUSTAFA, Armend BERISHA (Κόσοβο)

Οι προημιτελικοί των ανδρών το βράδυ της Πέμπτης 29 Αυγούστου:

Timothee PLATRE, Jeremy SILVESTRE (Γαλλία ΙΙ) - Joao Nuro PINTO PEDROSA, Hugo OLIVEIRA CAMPOS (Πορτογαλία)

Dimitrios APOSTOLOU, Sotiris SIAPANIS (Κύπρος ΙΙ) - Javier HUERTA PASTOR, Oscar JIMENEZ GUTIERREZ (Ισπανία)

Dorde KLASNIC, Milos MILIC (Σερβία) - Georgios TERZOGLOU, Rafail Konstantinos BANIOTIS (Ελλάδα ΙΙ)

Dimitriοs NIOPAS, Theodoros PAPADHMHTRIOU (Ελλάδα 1) - Olivier BARTHELEMY, Arnaud LOISEAU (Γαλλία Ι)

ΧΡΥΣΟΙ ΧΟΡΗΓΟΙ

ΕΠΙΣΗΜΟΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ

                     

  

ΧΟΡΗΓΟΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ

      

ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ

          

© Copyright 2019 - 2020 Μεσογειακοί Παράκτιοι Αγώνες, Πάτρα 2019